ساخته شدن بیش از ۷۰ میلیون دستگاه آیفون ۷

ساخته شدن بیش از ۷۰ میلیون دستگاه آیفون ۷

طبق گزارشی که از تایوان رسیده، اپل برای تولید بین ۷۲ تا ۷۸ میلیون دستگاه آیفون تا پایان سال جاری میلادی سفارش داده است. این عدد بسیار بزرگ و بیش‌تر از انتظاری است که به‌طور معمول از فروش محصولات جدید اپل داریم. این در‌حالی‌ست که وال استریت پیش‌بینی کرده اپل تا پایان سال جاری میلادی حدود ۶۵ میلیون دستگاه آیفون ۷ می‌فروشد. این‌که با این حساب چرا اپل چنین تخمین بلندپروازنه‌ای از فروش آیفون ۷ دارد، فعلا جوابی ندارد. به‌‌ویژه این‌که ظاهرا قرار هم نیست در طراحی آیفون تا سال ۲۰۱۷ تغییرات به‌خصوصی صورت بگیرد.

این‌طور حرف‌ها بیشتر به بازاریابی‌های معمول اپل شبیه است تا واقعیت. کوک به‌وضوح ناگزیر است در تعریف محصول جدید اپل جملات قصار بگوید تا خوب به چشم بیاید و همه را از پیش منتظر نگه دارد.چندی قبل تیم کوک گفت آیفون بعدی چیزهایی خواهد داشت که «شما امروز حتی نمی‌دانید به آن نیاز دارید!».
اما آن‌طور که از گزارش‌های تولید این شرکت تایوانی برمی‌آید، ظاهرا این‌بار پای محصول قابل‌توجهی در میان است؛ لااقل خود اپل که این‌طور فکر می‌کند.

۷۲-۷۸ میلیون دستگاه، عددی بسیار بزرگ و بیش‌تر از انتظاری است که به‌طور معمول از فروش محصولات جدید اپل داریم.

جدیدترین اخبار می‌گویند ظاهر آیفون ۷ شباهت زیادی به آیفون ۶ يا ۶sدارد و تنها تغییرات مختصری در جای خط آنتن آن لحاظ شده است. تغییرات مدل جدید حتی اگر شامل دوربین دوتایی و حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی باشد، روند عادی‌ای را در ارتقای گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد. در کنار این‌ها یک‌سری شایعه هم از وجود قابلیت شارژ وایرلس در این گوشی خبر داده‌اند.

به‌هرصورت هیچ‌کدام از این قابلیت‌ها، هنوز هم مشمول جمله‌ی «شما امروز حتی نمی‌دانید به آن نیاز دارید!» نمی‌شوند و توجیهی برای سفارش‌های تعداد بالای اپل ارایه نمی‌دهند. به‌این‌ترتیب شاید پای عوامل دیگری در میان بوده و مثلا اپل برنامه‌ای درمورد قیمت‌گذاری خاص این مدل گوشی داشته باشد. باید منتظر ماند و دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *